شهيد بابايي: ما به انقلاب اسلامي بدهکاريم
شهيد عباس بابايي از شهداي گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در متن وصيت نامه خود خطاب به پدر و مادرش نوشته است که پدر و مادر بزرگوارم ، ما به اين انقلاب بدهکاريم.

به گزارش ايرنا متن اولين وصيت نامه شهيد عباس بابايي بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
همسرم ! راه خدا را انتخاب کن که جز اين، راه ديگري براي خوشبختي وجود ندارد
. . . مليحه جان همانطوري که ميداني ،‌احترام مادر واجب است. اگر انسان کوچکترين ناراحتي داشته باشد، اولين کسي که سخت ناراحت مي شود،‌ مادر است که هميشه به فکر فرزند يعني جگرگوشه اش است . . .
. . . مليحه هرگز به تنهايي فکر نکن حتما از قرآن مجيد و سخنان پيامبران و امامان معصوم استفاده کن و کمک بگير، نترس هر چه مي خواهي بگو. البته درباره هر چيزي اول فکر کن . هر چه که بخواهي در قرآن مجيد هست مبادا ناراحت باشي همه چيز درست مي شود. ولي من مي خواهم که هميشه خوب فکر کني. وقتي يک نفر به تو حرفي مي زند، زود ناراحت نشو درباره اش فکر کن ببين آيا واقعا اين حرف درسته يا نه . البته به وسيله ايماني که به خدا داري.
مليحه جان به خدا قسم مسلمان بودن تنها فقط به نماز و روزه نيست ،البته انسان بايد نماز بخواند و روزه هم بگيرد . اما برگرديم سرحرف اول اگر دوستت تو را ناراحت کرد بعد پشيمان شد و به تو سلام کرد و از تو کمک خواست حتما به او کمک کن . تا مي تواني به دوستانت کمک کن و به هر کسي که مي شناسي و يا نمي شناسي خوبي کن. نگذار کسي از تو ناراحت شود و برنجد.
هر کسي که به تو بدي مي کند حتما از او کناره بگير و اگر روزي از کار خودش پشيمان شد از او ناراحت نشو. هرگز به خاطر مال دنيا از کسي ناراحت نشو.
مليحه جان در اين دنيا فقط پاکي، صداقت ،ايمان ، محبت به مردم ، جان دادن در راه وطن ، عبادت باقي مي ماند. تا مي تواني به مردم کمک کن . اگه شده نان خشک بخور ولي دوستت ، فاميلت را که چيزي نداره، کسي که بيچاره است او را از بدبختي نجات بده. زود از کسي ناراحت نشو از او بپرس که مثلا چرا اين کار را کردي و بعد درباره آن فکر کن و تصميم بگير. . .
. . . مليحه به خدا قسم به فکر تو هستم. هرگز اشتباه فکر نکن . هميشه فقط راه خدا را انتخاب کن . چون جز اين راه راه ديگري براي خوشبختي وجود ندارد . هميشه با ايمان باش . هميشه به مردم کمک کن . به همه محبت کن . در جواني پاک بودن ،‌شيوه پيغمبري است و راه خداست . . .
. . . اگه مي خواهي عباس هميشه خوشحال باشد ، بايد به حرفهايم گوش کني . مليحه هرچقدر مي تواني درس بخوان . درس بخوان درس بخوان . خوب فکر کن . به مردم کمک کن . کمک کن ، خوب قضاوت کن . هميشه از خدا کمک بخواه . نماز بخوان و راه خدا را هرگز فراموش نکن . . .
. . . هميشه اين کلمات بسيار شيرين و پر ارزش را به خاطر بسپار" کسي که به پدر و مادرش احترام بگذارد ، يعني طوري با آنها رفتار کند که رضايت آنها را جلب نمايد ، هميشه پيش خداوند عزيز بوده و در زندگي خوشبخت خواهد بود" . . .
مليحه مهربانم هروقت نماز مي خواني ، برايم دعا کن .
...خدايا ، خدايا ، تو را به جان مهدي (عج) تا انقلاب مهدي (عج) خميني را نگهدار. به خدا قسم من از شهدا و خانواده شهدا خجالت مي کشم ، وصيت نامه بنويسم. حال سخنانم را براي خدا در چند جمله انشاالله خلاصه مي کنم .
خدايا، مرگ مرا و فرزندان و همسرم را شهادت قرار بده .
خدايا ، همسر و فرزندانم را به تو مي سپارم .
خدايا ، در اين دنيا چيزي ندارم ، هرچه هست از آن توست .
پدر و مادر عزيزم ، ما خيلي به اين انقلاب بدهکاريم .
عباس بابايي
برگرفته از سايت ساجد


 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 18:3  توسط هاشم   |